Loading Flash movie...

baner

Pro Masovia

certyfikat
certyfikat
sap
sap

Wiersze Marka P.
(zobacz wideo)
Wiersze Marka P.


Już nie zagra buzuki
(zobacz wideo)
promocja


PLENERY


"Pierwszy Ciechanowski Plener SAP-u"
Od poniedziałku, 3 sierpnia 2015 r., w naszym mieście pojawiali się ludzie ze sztalugami, a to za sprawą Pleneru Malarskiego pt: "Nasz Ciechanów", którego organizatorem był ODDZIAŁ CIECHANOWSKI STOWARZYSZENIA AUTORÓW POLSKICH, przy współfinansowaniu oferty na zadania publiczne przez PREZYDENTA MIASTA CIECHANÓW Pana Krzysztofa Kosińskiego i wsparciu finansowym Banku Spółdzielczego w Płońsku (Oddział w Ciechanowie),Firmy MetalTech, Katarzyny i Krzysztofa Dudkiewiczów oraz członków Rady OC SAP i ludzi dobrej woli, za co serdecznie dziękujemy. Podziękowania należą się również Staroście Powiatu Ciechanowskiego Panu Sławomirowi Morawskiemu, a także dyrektor Zespołu Burs Szkolnych w Ciechanowie Pani Zofii Piątkowskiej za zakwaterowanie malarzy. W plenerze udział brali malarze z Ciechanowa i okolic, członkowie OC SAP oraz goście z Płocka, Mławy, Przasnysza i Sierpca. Plener trwał do 09 sierpnia 2015.
W środę 05 sierpnia odbyło się sympatyczne spotkanie integracyjne, a w piątek 07 sierpnia, od 12.00 do 15.00 zorganizowaliśmy HAPPENING malarski i twórczy na Pl. J. Pawła II z udziałem Prezydenta Ciechanowa Krzysztofa Kosińskiego i jego zastępcy Krzysztofa Kacprzaka oraz dzieci i chętnych do zabawy w malarstwo mieszkańców naszego miasta. Mimo wielkiego „skwaru” było wesoło: grała muzyka, odbyło się wystawienie pierwszych prac, wspólne malowanie z włodarzami i mieszkańcami miasta - widoku Miejskiego Ratusza. W ramach zabawy twórczej odbywało się również rysowanie karykatur, rzeźbienie w drewnie itp. A teraz czekamy na wystawę poplenerową. Wernisaż wystawy odbędzie się w Ciechanowskim Ośrodku Edukacji Kulturalnej STUDIO, 10 września br., na który już serdecznie ZAPRASZAMY!
foto i tekst J. J-Sz

Plener w Ciechanowie

Plener w Ciechanowie

"Plener malarsko-fotograficzny w Przasnyszu"
Plener odbył się na nasza inicjatywę 29 sierpnia 2014 w Przasnyszu po otrzymaniu przez miasto i powiat miana Stolicy Kultury Mazowsza 2014. Prezentacja uczestników pleneru oraz kilka dodatkowych zdjęć wystawionych prac w załączeniu. Wernisaż wystawy swoim występem uświetniła nasza wokalistka Joanna Kiszkurno Wystawę w MDK w Przasnyszu można było oglądać przez cały miesiąc do końca października 2014.
foto i tekst J. J-Sz

Plener w Przasnyszu

"II Plener w Dąbku".

W maju 2012 na plenerze malarskim w Dąbku przebywali malarze – członkowie Oddziału Ciechanowskiego SAP oraz artyści związani ze środowiskiem twórczym Północnego Mazowsza. Organizatorem tego artystycznego wydarzenia był ciechanowski oddział Stowarzyszenia Autorów Polskich przy wydatnym współudziale Krajowego Ośrodka Mieszkalno – Rehabilitacyjnego (KOMR) w Dąbku. Przez pięć dni na płótnach powstawały pejzaże stupskich pól, drzew, architektury oraz ośrodka w Dąbku i otaczającego go pięknego parku. Plener zakończyło spotkanie poetyckie nad stawami, na które dojechali poeci z Ciechanowa (Ewa Stangrodzka, Janina Janakakos, Zenona Cieślak Szymanik, Stanisław Kęsik).

Uczestniczyli:
Jerzy Ratowski, Wiesław Lewandowski, Ewa Krzymińska, Zdzisław Kruszyński, Stanisław Osiecki, Janusz Gregorczyk, Lucyna Wesołowska, Alicja Małkowska, Sylwia Przybylska

Plener w Dąbku

"Plener w Dąbku".
  We wrześniu 2011 na plenerze malarskim w Dąbku przebywali malarze - członkowie Oddziału Ciechanowskiego SAP oraz artyści związani ze środowiskiem twórczym Północnego Mazowsza. Organizatorem tego artystycznego wydarzenia był ciechanowski SAP przy wydatnym współudziale Krajowego Ośrodka Mieszkalno - Rehabilitacyjnego (KOMR) w Dąbku oraz dofinansowaniu do zakupu materiałów malarskich gminy Stupsk, na terenie której ośrodek się znajduje.


Uczestniczyli:
Bogdan Abramowicz, Stanisław Osiecki, Marianna Olkowska, Waldemar Stepnowski, Jerzy Ratowski, Ewa Krzymińska, Zdzisław Kruszyński, Janusz Gregorczyk, Wiesław Lewandowski

Plener w Dąbku

"Jura Krakowsko-Częstochowska".
W sierpniu 2011 członkowie Oddziału Ciechanowskiego SAP uczestniczyli w plenerze malarskim na Jurze Krakowsko Częstochowskiej. Baza wypadową dla malarzy było schronisko w Bobolicach. Malarze malowali zamki w Bobolicach, Mirowie Morsku i Ogrodzieńcu.


Uczestniczyli:
Grażyna Jezierska, Alicja Małkowska, Ewa Krzymińska, Teresa Nowak Chęcińska, Jerzy Ratowski, Ewa Stangrodzka, Marianna Olkowska, Wiesław Lewandowski

Plener w Bobolicach

"Plener w Czyżowie-Szlacheckim".
Tegoroczny plener malarski przebiegał pod znakiem przemierzającej przez Zawichost trzeciej fali powodziowej oraz w scenerii XVIII - wiecznego pałacu w Czyżowie Szlacheckim . Od 27 lipca do 5 sierpnia korzystaliśmy z gościny Danuty i Bogusława Graboś - właścicieli pałacu. Jego ściany zdobić będzie 16 naszych płócien, które pozostawiliśmy tam po plenerze.Uczestniczyli:
Jan Stępkowski, Alicja Małkowska, Zdzisław Kruszyński, Teresa Nowak Chęcińska, Jerzy Ratowski, Ewa Stangrodzka, Marianna Olkowska, Wiesław Lewandowski

Plener w Czyżowie

"Płonne-Szafarnia 2008".
Twórcy zamieszkali w plebanii udostępnionej przez ks. Leszka Błaszczaka. Pobyt malarzy we wsi był wydarzeniem także dla miejscowej społeczności. Płonne leży w dorzeczu Drwęcy. W tej wsi urodzi się Jan Nepomucen Dziewanowski, bohater spod Somosierry, którego prochy spoczywaj w Krasnem. Tu przebywała równie Maria Dąbrowska pisząc powieść "Noce i dnie". W sąsiedztwie znajduje się Szafarnia - znany Ośrodek Chopinowski.

Uczestniczyli:
Wiesław Lewandowski, Marianna Olkowska, Jerzy Ratowski, Ewa Stangrodzka, Jan Kowalski, Alicja Makowska, Grażyna Jezierska, Kazimierz Kosmala

Plener w Płonnem

"Grzybowo-2008".
Przez tydzień malarze przenosili na płótna pejzaże Szwajcarii Kaszubskiej. Powstało kilkanaście prac, które zaprezentowane zostały w sobotnie przedpołudnie na rynku w Kościerzynie. Dzięki odbywającej się tego dnia imprezie kolarskiej Kaszebe-runda mogli je obejrzeć liczni mieszkańcy miasta.


Uczestniczyli:
Wiesław Lewandowski, Marianna Olkowska, Alicja Małkowska, Ewa Stangrodzka, Ewa Maławska, Jerzy Ratowski

Plener w Grzybowie

"Strzegowo-maj 2008".
W okolicach Strzegowa przez tydzień krążyły dziwnie poubierane osoby, dzierżące pędzle w dłoniach i sztalugi pod pachami. Powstało kilkadziesiąt obrazów, którymi nie sposób było się nie pochwalić przed mieszkańcami tej sympatycznej miejscowości. A chwalono się podczas wernisażu, który odbył się na skwerze przed Urzędem Gminy w sobotnie pogodne popołudnie.


Uczestniczyli:
Waldemar Stepnowski,Stanisław Osiecki, Marianna Olkowska, Krzysztof Sowiński, Wojciech Rutkowski, Ewa Osowska, Ewa Przygoda, Daniel Ratz, Jerzy Ratowski

Plener w Strzegowie


"Bory Tucholskie-2007".
Plener odbył się na początku sierpnia 2007 w miejscowości Krąg w gminie Śliwice, położonej nad jeziorami Długim i Okrągłym. Skorzystaliśmy z gościny właściciela ośrodka kolonijnego "Samba" Andrzeja Bednarka, z którym skontaktował nas leśnik mieszkający w Borach Tucholskich i często odwiedzający Ciechanów - Leszek Szymański. Mieliśmy okazję do zaprezentowania swoich prac podczas wystawy na rynku w pobliskim miasteczku Czersk.


Uczestniczyli: Wiesław Lewandowski, Marianna Olkowska, Alicja Małkowska, Ewa Stangrodzka, Grażyna Jezierska, Jerzy Ratowski, Sylwia Przybylska

Plener - Bory Tucholskie


"Duszniki Zdrój"
Plener ten odbył się w dniach 27 sierpnia - 3 września 2006 dzięki uprzejmości Państwa Lipców, którzy użyczyli "plenerowiczom" swojego domu w tej pięknej miejscowości.

Uczestniczyli:
Wiesław Lewandowski, Marianna Olkowska, Alicja Małkowska, Ewa Stangrodzka, Andrzej Walasek, Zdzisław Kruszyński, Jan Stępkowski, Jerzy Ratowski, Stanisław Osiecki

Plener w Dusznikach Zdrój


Copyright - SAP Ciechanów 2015