Loading Flash movie...

baner

Pro Masovia
Pro Masovia
Pro Masovia

certyfikat
certyfikat
sap
sap

Wiersze Marka P.
(zobacz wideo)
Wiersze Marka P.


Już nie zagra buzuki
(zobacz wideo)
promocja


WYSTAWY


WERNISAŻ I Ciechanowskiego Konkursu Fotograficznego

W lipcu 2015 roku Oddział Ciechanowski SAP wraz z Prezydentem Miasta Ciechanowa ogłosił I Ciechanowski Konkurs Fotograficzny. Tegoroczny konkurs nosił tytuł "CIECHANÓW w OBIEKTYWIE- wczoraj i dziś" i trwał od 15.07.2015r. do 15.09.2015r. Do terminu końcowego wpłynęło 38 prac. 27 wrzesnia konkurs zosał rozstrzygnięty. Decyzją JURY zostało wyłonionych trzech zwycięzców i przyznane trzy wyróżnienia.
Nagrody ufundował Prezydent Miasta Ciechanów - Krzysztof Kosiński. Wręczyli je na wernisażu pokonkursowym w dniu 15 października w galerii COEK STUDIO:
- Zastępca Prezydenta Pani Joanna Potocka-Rak
- Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Ciechanów Pani Renata Jeziółkowska
- Przewodniczący JURY fotoreporter i za-ca Prezesa CKF, Pan Bolesław Prus

Nagrody pieniężne otrzymali:
I miejsce /700.00zł /- Ewa Stangrodzka- Kozłowska za zdjęcie "Droga na Kargoszyn"
II miejsce /500.00zł/- Krzysztof Kuźniewski za zestaw zdjęć "Ciechanów wczoraj i dziś"
III miejsce /300.00zł/- Kamil Wilk za zdjęcie "Warszawska Nocą".

Wyróżnienia i nagrody rzeczowe otrzymali:
- Elżbieta Nowak za zdjęcia "Zamek Ciechanowski- wczoraj i dziś"
- Anna Humięcka za zdjęcie "Deptak miejski"
- Bogusław Wawszczak za zdjęcia "Warszawska - wczoraj i dziś"

Skład JURY:
Bolesław Prus- przewodniczący Jury
Jerzy Ratowski- członek Jury
Renata Jeziółkowska- członek Jury
Zdzisław Smardzewski- członek Jury
Waldemar Stepnowski- członek Jury
Janina Janakakos- Szymańska- członek jury i osoba koordynująca całość wydarzenia

Wszystkim nagrodzonym składamy w imieniu swoim i organizatorów serdeczne gratulacje a pozostałym autorom powodzenia w następnym konkursie.
Na wernisażu gościliśmy również wiele znamienitych gości, znajomych i sympatyków fotografowania. Dziękujemy wszystkim za obecność, a współorganizatorom za współpracę i wsparcie.

J.J-Sz

konkurs foto konkurs foto konkurs foto konkurs foto konkurs foto konkurs foto konkurs foto konkurs foto konkurs foto konkurs foto konkurs foto konkurs foto

Zaproszenie na wernisaż

Wernisaż wystawy poplenerowej
„NASZ CIECHANÓW 2015”


10.09.2015 w galerii COEK STUDIO odbył się wernisaż wystawy malarstwa poplenerowego pt. „NASZ CIECHANÓW 2015”. Celem naszego pleneru było utrwalenie na płótnach historii i współczesnej wizji miasta Ciechanowa. Piękne zakątki, widoki ulic, zmierzające ku zapomnieniu miejsca oraz cieszące oko turysty zabytki są efektem pracy uczestniczących malarzy.
Na wystawie poplenerowej prezentujemy 38 prac głównie w technice olejnej i akrylowej oraz 8 akwareli. W plenerze brało udział 13 wspaniałych malarzy. W czasie trwania pleneru w dniu 07.08.2015 na Pl. J. Pawła II odbył się HAPPENING malarski i twórczy, podczas którego malowaliśmy wspólnie widok Miejskiego Ratusza.
Autorami są: Prezydent Miasta Ciechanowa Krzysztof Kosiński, zastępca Prezydenta Krzysztof Kacprzak, twórcy oraz młodsi i starsi mieszkańcy naszego miasta.
Prezentujemy go również na naszej wystawie.
Na wernisaż przybyli sami szacowni goście: Panowie prezydenci, twórcy, radni, media oraz przyjaciele i sympatycy.
Wystawa dostępna jest do oglądania w galerii COEK STUDIO (ul. 17 Stycznie 56A), jeszcze przez miesiąc, tj. do 09.10.2015r.
Życzymy Państwu miłego odbioru i pięknych doznań artystycznych.

Prezes OC SAP Janina Janakakos-Szymańska


Wernisaż wystawy <b>Nasz Ciechanów 2015</b> Wernisaż wystawy <b>Nasz Ciechanów 2015</b> Wernisaż wystawy <b>Nasz Ciechanów 2015</b> Wernisaż wystawy <b>Nasz Ciechanów 2015</b> Wernisaż wystawy <b>Nasz Ciechanów 2015</b>

13. 80-siątka Wiesia - W przeddzień Święta Kobiet 07.03.2015 w Kawiarni Artystycznej PCKiSz odbył się benefis naszego członka, malarza Wiesława Lewandowskiego. Artysta,skończył właśnie 80 lat. Uroczystość zorganizował OC SAP przy współpracy PCKiSz. Benefis połączony był z wstawą jego malarstwa,którą zadedykował kobietom "Piękno Kobiet w malarstwie". Uroczystość przebiegała w iście rodzinnej atmosferze.
Na sali obecnych było wielu znajomych i przyjaciół a także rodzina. Laudację wygłosiła prezes OC SAP
zaś Ewa Stangrodzka-Kozłowska „wzięła” benefisanta „na przesłuchanie”. Zaśpiewała Joanna Kiszkurno. Wiesław Lewandowski zaprezentował się w minikoncercie, przyjął życzenia jubileuszowe, pamiątkę Benefisu
od przyjaciół z OC SAP, życzenia i kwiaty od gości. Odśpiewali 100 lat, wznieśliśmy toast i został podzielony ogromny urodzinowym tort ufundowanym przez oddział. Podczas wystawy jako tło muzyczne kameralnie rozlegały się melodie wykonywane przez Andrzeja Kaluszkiewicza i Zbigniewa Śmigielskiego (grane przez panów w prezencie).
Tekst: E.S-K
fot: J.J-Sz i K.Kosmala

Wystawa W. Lewandowski

Wystawa W. Lewandowski

Wystawa W. Lewandowski12. Wystawa po plener malarsko-fotograficzny 2014 w Przasnyszu - 29 września 2014 przy współpracy OC SAP (prezes J. Janakakos-Szymańskiej), TPZP (prezesa P. Kaszubowskiego) i MDK (dyr. K. Gadomskiego) w MDK w Przasnyszu odbył się poplenerowy wernisaż malarstwa i fotografii członków OC SAP, członków CKF i zaproszonych gości.
foto i tekst J. J-Sz

Wystawa w Przasnyszu


"Wystawa na zamku"
31 maja 2014. na dziedzińcu Ciechanowskiego Zamku odbyła się wystawa dorobku twórczego członków - malarzy OC SAP. Wystawa była prezentowana dla mieszkańców Ciechanowa i połączona z koncertem Stanisława Soyki zorganizowanym przez Urząd Miasta Ciechanów przy okazji 25-lecia Wolności.

Plener w Przasnyszu

11. Wigilijna Wystawa - 15 grudnia 2013 podczas Spotkania Opłatkowego Środowisk Twórczych w Kawiarni Artystycznej PCKiSz odbyło się otwarcie wystawy części obrazów malarzy Oddziału Ciechanowskiego SAP, jako rocznego przeglądu ich prac poplenerowych, pod tytułem "Trzy razy - S" (Sarbiewo, Strzegowo, Stupsk) i trwać ona będzie jeszcze przez styczeń 2014r. ZAPRASZAMY do obejrzenia...
Przed spotkaniem zostały również wręczone uroczyście legitymacje nowym członkom O/C SAP.
J.J-sz

Wigilijna Wystawa


10. Wystawa poplenerowa "STUPSK 2013"-Nasz SAP przy Honorowym Patronacie Wójta Gminy Stupsk i współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej i oraz pomocy wielu innych osób zorganizował wystawę poplenerową w dniu 19.10.2013 w świetlicy OSP, obrazującą piękno tych okolic.

Wigilijna Wystawa


9. Wystawa poplenerowa "Bobolice i Dąbek"-Plenery odbywał się w lipcu i wrześniu 2012r. Wystawa miała miejsce w PCKiS w grudniu przy okazji spotkania wigilijnego.

bobolice


8. Wystawa poplenerowa "Zawichost-2011"-Plener odbywał się w lipcu 2011r. w Zawichoście i Czyżowie Szlacheckim. Wystawa odbyła się w grudniu (tradycyjnie) przy okazji spotkania wigilijnego.


7. Wystawa w Senacie - 15 grudnia 2010r. Marszałek Bogdan Borusewicz otworzył w Senacie wystawę malarstwa...

wystawa w senacie


6. Wielkanocny Przegląd Twórczości- CKiS w Ciechanowie - Marzec Kwiecien 2008


5.  Bory Tucholskie- Dom Kultury w Ciechanowie,


4.  Wiesław Lewandowski- Dom Kultury w Strzegowie 


3. Duszniki Zdrój- CKiS w Ciechanowie - "Poplenerowa".


2.  Jerzy Ratowski - Galeryjka BS w Ciechanowie - Wystawa indywidualna 09.2007r.


1.  Jerzy Ratowski - Galeryjka w "Kawiarni Artystycznej"- ciechanowskiego CKiS "Sentymenty") 06.2008r.


Copyright - SAP Ciechanów 2015